Před nákupem hraček se rodiče často zamýšlí, zda vůbec danou věc koupit. Využije ji naše dítě? Nezůstane po chvíli ležet téměř netknutá v koutě? A u těch větších to platí dvojnásob. Přece jen si nechceme zamořit byt věcmi, které jsou zde zbytečné. Pokud uvažujete o koupi dětského stanu do bytu, neváhejte. Zde kladným rozhodnutím rozhodně litovat nebudete.
Existuje hned několik typů takových stanů:
- S míčky aneb suché koupání plné zábavy a dovádění.
- S tunelem vedoucím do druhého stanu či ohrádky, v níž taktéž mohou být míčky, nebo tunel může jen tvořit o něco originálnější východ z jednoho stanu.
- Teepee aneb indiánem se může stát každý.
- Pro miminka opatřený speciálním anti-UV faktorem, který děti ochrání před žhavým odpoledním sluncem. Pro ty, které již sedí lze koupit také stany vybavené bazénkem.
- Na pláž zajistí ochranu před sluncem také větším dětem.
Jaké jsou vůbec důvody pro to, dětem takový stan pořídit? Zejména dětem poskytne trochu soukromí, nové dobrodružství či pouze odpočinek od ostatních her pěkně v klidu. Velkou výhodou je snadné rozložení i složení takového stanu, některé jsou dokonce samorozkládací – stačí je vybalit z obalu a oni se samy složí. Složené navíc nezaberou moc místa, takže jejich skladování nebude větším problémem. Rozložit je navíc lze doma, na chatě, na dovolené, na zahradě – prostě kdekoliv se zrovna vám a vašim dětem zachce. Jistě také skutečnost, že jsou cenově dostupné, bude hrát na seznamu pro a proti v kladné rozhodnutí. Díky nízké hmotnosti je manipulace velmi jednoduchá. Materiál umožňuje snadnou údržbu – od nečistot stačí textilii jednoduše otřít vlhkým hadrem.
Samozřejmě také najdeme důvody, proč se nad koupí zamyslet. Jedním z nich je například menší stabilita a také rozloha úkrytu – většinou se vejde jedno, maximálně dvě děti. Syntetický materiál navíc špatně propouští vzduch – je třeba proto dostatečně větrat. Pokud je konstrukce z plastu, je poměrně vysoké riziko zlomení tyče, což vede k celkové nepoužitelnosti.