Když se řekne vzdělávání, většině z nás se vybaví škola nebo jiná vzdělávací instituce. Hodiny memorování nesmyslných věcí, které jsou do života naprosto nepoužitelné. Spousta lidí si myslí, že vzdělávání končí s ukončením střední nebo vysoké školy, ale opak je pravdou. Většinu dovedností potřebných do života se naučíme až praxí. Denně se učíme a dozvídáme spoustu novinek.
Učíme se celý život
Rozhodně bychom se nikdy neměli přestat vzdělávat a zjišťovat nová fakta, protože svět kolem nás se neustále mění. Pokud se uzavřeme do své bubliny, dřív nebo později z ní budeme muset vylézt a zjistíme, že vůbec nerozumíme tomu, co se kolem nás děje. I když nás to třeba zrovna dvakrát nebere, je potřeba se věnovat technice alespoň uživatelsky. Rozhodně není ostuda si nechat poradit od někoho mladšího, nemusíte si při to připadat poníženě. Když se budete zajímat o to, co se zrovna děje, je menší pravděpodobnost, že uvěříte konspiračním teoriím, které nás dnes obklopují ze všech stran. Lidé často zneužívají nevědomosti a nevzdělanosti druhých ve svůj prospěch. Na to, abyste dokázali myslet kriticky nepotřebujete titul z vysoké školy, ale především zdravý selský rozum.
Ptejte se
V dnešní době je víc než kdy jindy potřeba klást otázky. Často se nám stává, že něčemu nerozumíme, ale přejdeme to. Nechceme se ztrapnit hloupým dotazem, tak raději mlčíme. NE! Každá otázka, kterou položíme posune naše vědomosti o kousek dál. Na nekladení otázek navíc můžete často doplatit. Při podepisování smlouvy vám přijde jedna věta zvláštní, ale nezeptáte se, abyste si nepřipadali nepatřičně. Pak se snadno může stát, že vás někdo o něco připraví a zjistíte to až po několika letech, kdy už bude téměř nemožné s tím něco udělat. Nakonec budete uvažovat nad tím, že tenkrát by ta otázka vlastně ani nebyla hloupá.